Loader

Jak korzystać z leasingu?

Jak korzystać z leasingu?

Praktyczne podejście do leasingu.

Leasing wydaje się bardzo atrakcyjną i rozsądną formą finansowania biznesu. Szczególnie jeżeli jesteśmy nastawieni na rozwój. 
Dlaczego? 
Ponieważ angażując niewielkie środki (w postaci rat leasingowych) mamy możliwość użytkowania danego aktywa w postaci: pojazdu, sprzętu, maszyn, urządzeń, innych niezbędnych środków trwałych etc. Upraszczając przykładowo: jeżeli potrzebujesz określonego sprzętu, maszyny, urządzenia, żeby twój biznes szybciej się rozwijał z reguły rozważasz możliwości nabycia tego środka trwałego. Zdecydowana większość przedsiębiorców zaczyna rozważać i liczyć, jakie rozwiązanie wybrać. Czy kupić za gotówkę, czy lepiej postarać się o jakieś finansowanie?

Jeżeli skorzystamy z formy jakiegokolwiek finasowania to mamy możliwość wykorzystać tzw. lewar finansowy w zamian za comiesięczny czynsz, raty powiększone o odsetki.

Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, jeżeli sprzęt „wzięty w leasing” kosztuje 100 000 zł, a my płacimy za niego miesięczną ratę np. w wysokości 2500 zł, to rozważyć trzeba bardziej korzyści, ile ten sprzęt jest w stanie dla nas zarobić jakie zyski wygenerować, jak potencjalnie możemy zwiększyć wydajność, a dopiero po tej analizie należy przejść do rozważań nad tym, ile procent nas to kosztuje. 

W praktyce podpisując umowę leasingu np. sprzętu, stajemy się jego prawnym użytkownikiem i mamy prawo, do generowania zysków, używania i korzystania z tego dobrodziejstwa.

Oczywiście mamy szerokie pole manewru jeżeli chodzi o dobór odpowiedniej oferty i schematu struktury finansowania, dlatego warto korzystać z analizy i pomocy doświadczonego specjalisty.

2 Replies to “Jak korzystać z leasingu?”

  1. Gośka

    Odpowiadać

    Bardzo interesujące, dobrze się czyta.

  2. Szymon

    Odpowiadać

    Bardzo dobrze napisane. Ciekawy blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
Call Now ButtonZadzwoń teraz