Loader

Jak korzystać z leasingu?

Jak korzystać z leasingu?

Praktyczne podejście do leasingu.

Leasing wydaje się bardzo atrakcyjną i rozsądną formą finansowania biznesu. Szczególnie jeżeli jesteśmy nastawieni na rozwój. 
Dlaczego? 
Ponieważ angażując niewielkie środki (w postaci rat leasingowych) mamy możliwość użytkowania danego aktywa w postaci: pojazdu, sprzętu, maszyn, urządzeń, innych niezbędnych środków trwałych etc. Upraszczając przykładowo: jeżeli potrzebujesz określonego sprzętu, maszyny, urządzenia, żeby twój biznes szybciej się rozwijał z reguły rozważasz możliwości nabycia tego środka trwałego. Zdecydowana większość przedsiębiorców zaczyna rozważać i liczyć, jakie rozwiązanie wybrać. Czy kupić za gotówkę, czy lepiej postarać się o jakieś finansowanie?

Jeżeli skorzystamy z formy jakiegokolwiek finasowania to mamy możliwość wykorzystać tzw. lewar finansowy w zamian za comiesięczny czynsz, raty powiększone o odsetki.

Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, jeżeli sprzęt „wzięty w leasing” kosztuje 100 000 zł, a my płacimy za niego miesięczną ratę np. w wysokości 2500 zł, to rozważyć trzeba bardziej korzyści, ile ten sprzęt jest w stanie dla nas zarobić jakie zyski wygenerować, jak potencjalnie możemy zwiększyć wydajność, a dopiero po tej analizie należy przejść do rozważań nad tym, ile procent nas to kosztuje. 

W praktyce podpisując umowę leasingu np. sprzętu, stajemy się jego prawnym użytkownikiem i mamy prawo, do generowania zysków, używania i korzystania z tego dobrodziejstwa.

Oczywiście mamy szerokie pole manewru jeżeli chodzi o dobór odpowiedniej oferty i schematu struktury finansowania, dlatego warto korzystać z analizy i pomocy doświadczonego specjalisty.

2 Replies to “Jak korzystać z leasingu?”

  1. Gośka

    Odpowiadać

    Bardzo interesujące, dobrze się czyta.

  2. Szymon

    Odpowiadać

    Bardzo dobrze napisane. Ciekawy blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top
Call Now ButtonZadzwoń teraz