Wynajem długoterminowy pojazdów.

Chciałbyś rozbudować flotę swoich pojazdów i zastanawiasz się nad najkorzystniejszą formą finansowania? Na myśl na pewno przychodzi Ci kredyt lub leasing. Ale czy słyszałeś o możliwości wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy nie jest jeszcze tak popularny w naszym kraju, jak na zachodzie,

jednak zainteresowanie nim wzrasta. Przedsiębiorcy coraz częściej wolą jedynie korzystać z pojazdu, niż mieć go na własność.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy jest podobny do leasingu, jednak te dwie formy dzielą pewne różnice. To, co je łączy, jest na pewno fakt, iż właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa, a właściciel firmy jest jedynie użytkownikiem.

Podczas wynajmu długoterminowego nie musisz martwić się o serwisowanie pojazdu, dokonywanie przeglądów również nie leży w Twojej kwestii – tym wszystkim zajmie się nasza firma.

Gdy umowa zakończy się, auto pozostaje do zwrotu. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Nasza firma oferuje również wynajem długoterminowy z opcją wykupu.

Jakie korzyści płyną z wynajmu długoterminowego?

Decydując się na wynajem długoterminowy, z pewnością szukasz korzyści, które Cię przekonają. Na pewno opłaty związane z użytkowaniem pojazdu będą niższe, w porównaniu z leasingiem. Dodatkowo możesz wliczyć je w koszty uzyskania przychodu.

Koszty serwisowe są stałe, więc nie musisz martwić się dodatkowymi wydatkami na naprawę auta. Jeśli jednak zdarzy się konieczność jego naprawy, dostajesz pojazd zastępczy.

Po zakończeniu umowy sam decydujesz, co chcesz zrobić z obecnym pojazdem. Możesz go oczywiście wykupić albo zamienić na nowe, będące na gwarancji producenta.